Pałac Żelechów

iespressolife_spa2

Poznaj Prestiżowe SPA: Pałac Żelechów

Mówi się, że wszystko co dobre, szybko się kończy. Weekend przepełniony troską o ciało i ducha w szczególności… Pałac Żelechów, do swoich wnętrz przyjął gości w 2013 roku. Ten zabytkowy, XVIII-wieczny obiekt, w latach 2006-2009 przeszedł generalny remont, otwierając nową kartę w historii Pałacu. Zapraszamy Cię do jego wnętrza…

Pałac Żelechów otwiera nasz nowy cykl artykułów: ,,Prestiżowe SPA w Polsce – SPA & Wellness”. Zaczynając od początku – na kompleks pałacowy składają się trzy budynki: Pałac, Stara oraz Nowa Oficyna, które poza tym, że znajdują się obok siebie, połączone są systemem podziemnych korytarzy, dzięki czemu goście z łatwością przemieszczają się z restauracji do sauny nawet zimą.

Oprócz luksusowych pokoi obiekt mieści: restaurację, salę balową, kompleksowe sale konferencyjne, browar oraz zmysłową strefę SPA. Wszystkie budynki rozmieszczone są na terenie rozległego, wiekowego parku, w którym poza pomnikami przyrody znaleźć można pałacowe stawy.

Wyjątkowość ośrodka pokazuje rys historyczny rozpoczynający się od 1762 roku. Dziś, po ponad dwustu latach, Pałac Żelechów to przede wszystkim wysmakowane wnętrza, w których czuć niezwykłego ducha czasu. Tę wyjątkowość stanowi połączenie stylu klasycystycznego nawiązującego do historycznych korzeni Pałacu, z zabytkowym klimatem perfekcyjnego wyposażenia. 75 stylowych pokoi jest w stanie pomieścić aż 150 gości, a każdy z nich jest swoistą, stylową perełką.

Wreszcie docieramy do serca tego miejsca – Pałacowe SPA to enklawa innowacyjnych zabiegów pielęgnacyjnych i relaksujących, które odbywają się w unikalnych wnętrzach. Co ciekawe, niektóre elementy wzornictwa i aranżacji są odwzorowaniem tych, które spotkać można na największym liniowcu świata Queen Mary II oraz w jednym z największych w Europie kompleksów Wellness&SPA Tropical Islands.

Naszym spostrzeżeniem: Pałac Żelechów to miejsce gdzie można odbyć prawdziwą podróż w czasie. Powrót do przeszłości jest możliwy dzięki XVIII-wiecznej architekturze i szykownemu wystrojowi w stylu klasycystycznym, zaś klimatyczne, podziemne korytarze i pałacowe lochy stanowią dopełnienie historii opowiadanej przez lata. Wejście do strefy SPA to zaskakujące przeniesienie w niecodzienną rzeczywistość. Zdumiewa nie tylko nowoczesne wyposażenie, ale równocześnie zachwyca nieprawdopodobnie zmysłowa atmosfera.

W skład pałacowego SPA&Wellness  wchodzą trzy strefy:

Zabiegowa – będąca prawdziwym ogrodem dobrego samopoczucia w którym znajduje się 16 gabinetów terapeutycznych.

Aqua – stanowiąca miejsce niezapomnianych wodnych przeżyć z aromatycznym pokojem wodnych medytacji

oraz Basenowa – z basenem rekreacyjnym, sportowym i zewnętrznym solankowym o temperaturze wody 32 stopni.

Przestrzeń termalna zawiera łaźnie oraz ukochane przez nas sauny – solną, fińską i parową. A ponadto, sadzawkę lodową,  a także niespotykaną egzotyczną ścieżkę z mglistym dżdżem, tropikalną ulewą i burzą, na przemian z lodowatym deszczem.

Nie możemy ukryć, że niespodzianka w postaci szampana oraz owoców podana do pokoju zaraz po przyjeździe zachwyciła nas zupełnie! A kolejna, kulinarna strona Pałacu? Zakochaliśmy się bez pamięci w dwóch degustacjach: Czekoladowym suflecie z nutą amaretto i lodami oraz własnej roboty pasztecie, podawanym na przystawkę. Kulminacja użytych przypraw i woni daje zaskakujący smak, którego trzeba spróbować!

P.S.: Pałac Żelechów słynie z wyśmienitości własnej roboty mięs, pieczywa, miodu oraz piwa. Absolutne pyszności!

pałac ż
elechów iespressolife

Pałac żelechów

pałac żelechów

pałac żelechów

pałac żelechów

pałac żelechów

pałac żelechów

palac żelechów

pałac żelechów

pałac żelechów

pałac żelechów

pałac żelechów