Polskie Plaże

plaża nad Bałtykiem - polskie plaże iespressolife

Oceniamy Polskie Plaże !!!

Nie sprzyjające egzotycznym podróżom zagrożenie turystyczne, które szczególnie objawiło się w ostatnim czasie skłoniło nas do zastanowienia się nad niemniej atrakcyjnym wypoczynkiem nad polskim Bałtykiem. Które plaże zasługują na szczególną uwagę, a na które należy uważać? Sprawdziliśmy osobiście podczas tygodniowej wędrówki po nadbałtyckich piaskach

POLSKIE PLAŻE – ŚWINOUJŚCIE – kraina 44 wysp | nasza ocena: 7/10

Miejsce to jest przede wszystkim określane mianem uzdrowiska. Jedyne w Polsce miasto położone na 3 dużych wyspach: Uznam, Wolin, Karsibór oraz na kilkudziesięciu (łącznie 44) małych, niezamieszkanych wysepkach. Położenie nad cieśniną (Świną) sprawia, że panorama wybrzeża faktycznie wyróżnia się na swój sposób. Plaża jest wyjątkowo szeroka, bo aż na 200 metrów. Położona jest w odległości kilkunastu minutowego spaceru od centrum miasta (2 kilometry). Wejść na plażę jest 12, można tu wypożyczyć leżak i opalać się na piasku lub wykąpać w morzu – zejście do wody jest przyjazne i łagodne, a bezpieczeństwa wypoczywających pilnują ratownicy. Do dyspozycji letników są toalety i przebieralnie, w sezonie pojawią się dodatkowo atrakcje dla dzieci. Na plaży znajdują się trzy falochrony.
plaża świnoujscie - polskie plaże - iespressolife

POLSKIE PLAŻE – CHAŁUPY | nasza ocena: 8/10

Plaża jest położona w kierunku wschodnim, szeroka, bardzo urokliwa, z pomostem. Minusem jest brak parkingu w jej pobliżu. Piaszczysta plaża ma długość 2 km, szerokość 60 km, a od centrum miejscowości  dzieli ją 200 m. Wejścia na plażę są otoczone lasem i wydmami, jest ich łącznie 20. Na plaży jest jeden bar, w sezonie liczne atrakcje dla najmłodszych oraz toalety.
chalupy polskie plaże iespressolife

POLSKIE PLAŻE – DŹWIRZYNO | nasza ocena: 9,5/10

Szeroka (100 m), piaszczysta plaża oddalona jest od centrum jedynie 140 metrową wydmą pokrytą zielonym lasem sosnowym, który tworzy unikalny mikroklimat o silnym zdrowotnym działaniu na organizm człowieka. Nowo oddane w 2015 roku zejście na plażę (jest ich łącznie 9) przystosowane do wózków dziecięcych oraz inwalidzkich znajduje się przy restauracji Plaza Park. Na plaży są obecne przebieralnie, leżaki, bary, toalety. Kąpielisko to aż 1,7 km.
dźwirzyno plaża - polskie plaże - iespressolife

POLSKIE PLAŻE – GDYNIA STOGI |nasza ocena:10/10

Plaża na Stogach jest jedną z najczystszych i najładniejszych plaż w Trójmieście. Posiada nowoczesne zaplecze ratowniczo – sanitarne. Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników WOPR zarówno z brzegu jak i z dryfujących łódek. W roku 2007 otrzymało Błękitną Flagę. Jedną z atrakcji tego miejsca jest Letni Stadion, wyposażony w trybuny na 1500 osób, na którym odbywają się liczne turnieje – m.in. plażowe rugby i piłka ręczna. Przed wejściem na plażę znajdują się liczne punkty gastronomiczne, a przy wejściach są toalety. Plaża ma długość 4 km (400 m kąpielisko) szerokość do 100 m, od centrum oddalona o 9 km.
iespressolife_gdanskstogi

 

POLSKIE PLAŻE – HEL | nasza ocena: 6/10

Plaża na cyplu helskim jest miejscem, w którym zaczyna się Polska. Stanowi kraniec długiego na ponad 30 km półwyspu (mierzei) Helskiej. Kąpielisko ma długość 100 metrów (plaża 1 km) a szerokość 30 m. Piasek plaży jest czysty i biały, należy jednak uważać na prądy morskie na krawędzi cypla. Na terenie kąpieliska są toalety, żeby dojść do plaży na cyplu od strony otwartego morza trzeba przejść przez odcinek lasu, jedno wejście. Ale wówczas dojdziemy do bardzo szerokiej i nieco mniej uczęszczanej plaży. Ok 400 m od plaży znajdziemy obiekty gastronomiczne. Na plażę z centrum można dojść w 12 minut.
Hel plaża - polskie plaże - iespressolife

POLSKIE PLAŻE – MIĘDZYZDROJE | nasza ocena: 5/10

Wypoczywając w Międzyzdrojach, koniecznie trzeba zażyć kąpieli morskiej i słonecznej na sporej, bo aż 6-kilometrowej plaży (o szerokości 30-50 metrów). Można się na nią dostać błyskawicznie z centrum miasta – to jedynie 150 metrów. Na plażę prowadzi 10 zejść przez las i wydmy. Znajdują się przy nich bary, które udostępniają odwiedzającym toalety. W sezonie dzieci ucieszą się z przygotowanych dla nich atrakcji. Wszyscy mogą wypożyczyć leżak i korzystać ze strzeżonego kąpieliska. Zejście do wody zachęca łagodnością. Miłośnicy spacerów docenią obecność molo.

Międzyzdroje plaża - polskie plaże - iespressolife

 

POLSKIE PLAŻE – SOPOT | nasza ocena: 7,5/10

Znany i lubiany Sopot szczyci się całkiem długą (4,3 km) piaszczystą plażą o niezwykłej szerokości – aż 110 metrów! Znajduje się ona bardzo blisko centrum miasta, a prowadzi na nią jedno oficjalne zejście. Można pływać bezpiecznie – miłośników kąpieli pilnują ratownicy. Zejście do wody jest łagodne. Plaża ma świetne zaplecze turystyczne – aż 30 toalet, bary, atrakcje dla dzieci i wypożyczalnia leżaków. Przy plaży znajduje się oczywiście słynne sopockie molo, po którym obowiązkowo trzeba się przespacerować podczas wizyty w Trójmieście. Niedaleko są wydmy.
Sopot plaża - polskie plaże - iespressolife

 

POLSKIE PLAŻE – BIAŁOGÓRA | nasza ocena: 8,5/10

Szeroka, przestronna plaża, o długości 1 km i szerokości do 50 m, to jedna z najpiękniejszych strzeżonych na polskim wybrzeżu. Biały, nieskazitelnie czysty piasek zachęca do słonecznych kąpieli. Plaża, na którą są 3 otoczone lasem wejścia, spełnia wszystkie wymogi turystyczne, są tu toalety, przebieralnie, place zabaw, obiekty gastronomiczne. Dojście do plaży to około kilometrowy spacer.
Białogóra plaża - polskie plaże - iespressolife

 

 

POLSKIE PLAŻE – KĄTY RYBACKIE – prawie Malta! | nasza ocena: 9,5/10

Czysta, piaszczysta plaża, blisko znanej i przeludnionej Krynicy Morskiej – w sam raz dla tych którzy poszukują ciszy, czystości i spokoju. Plaża ma długość 3 km, 1 główne wejście, szerokość do 50 m, w sezonie toalety, przebieralnie, rozrywkę dla dzieci, leżaki. Droga na plażę to około 2 km.
iespressolife_katy_rybackie

 

 

POLSKIE PLAŻE – GDYNIA ORŁOWO – nasza ulubiona!  | ocena: 10/10

 

Plaża znana jest z ładnego widoku na Cypel Redłowski, znajduje się 15 min spacerem od dworca Gdynia Orłowo. Na szerokości 100 metrów do końca sierpnia plaża jest strzeżona, szerokość plaży to 30 m, z charakterystycznymi drzewami, opadającymi na plaże. W gorące, słoneczne dni, czuliśmy się jak w zupełnie odległym kurorcie. Zaplecze turystyczne jest tutaj dość skromne i w tym uważamy, że wyróżnia się na plus spośród innych plaż. Można kupić świeżo uwędzoną rybę prosto od rybaka. Jest 6 zalesionych wejść na plażę, można wypożyczyć w sezonie leżak i zapewnić rozrywkę dzieciom. Polecamy najmocniej.
Gdynia Orłowo plaża - polskie plaże - iespressolife
piana morska - Gdynia Orłowo plaża - polskie plaże - iespressolife
piasek na plaży - Gdynia Orłowo plaża - polskie plaże - iespressolife

piasek Gdynia Orłowo plaża - polskie plaże - iespressolife
Marlena - polskie plaże - iespressolife
polskie plaże iespressolife

4 komentarze na temat “Polskie Plaże

  1. Odwołania do wpisu: południowa Francja atrakcje
  2. Odwołania do wpisu: HOTEL GDAŃSK
  3. Odwołania do wpisu: TAIZE
  4. Odwołania do wpisu: restauracja Mała Gruzja

Komentarze są wyłączone